Zespół Szkół przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie

Strona główna      Patron      Struktura      Nasze prace      Turniej      Wizyta Księżnej      Wydarzenia     Historia szkoły      Misja i zadania


Jubileusz 45 i 46-lecia pracy Profesorów

 „Rytm życia wyznaczony jest kalendarzowym biegiem dni i lat, w którym szczególne akcenty przypadają w momentach rocznic, świąt i jubileuszy. Powiadają, iż jubileusze są wzniesieniami w krajobrazie życia. Skłaniają do przemyśleń, refleksji, podsumowań...”
W dniu 24 września 2009 roku. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 45 i 46-lecia pracy zawodowej zaprzyjaźnionych z naszą Szkołą Profesorów – wieloletnich kierowników klinik: Pani profesor Ewy Tuszkiewicz-Misztal oraz Panów: Tomasza Karskiego i Andrzeja Papierkowskiego. W spotkaniu uczestniczyli: dyrekcja i pracownicy Szpitala, a także nasi nauczyciele oraz licznie zaproszeni goście, wśród nich, m.in. władze Uniwersytetu Medycznego. 
Dyrektor Zespołu Szkół przy DSK w Lublinie - Pani mgr Danuta Korniak , w imieniu własnym, wszystkich nauczycieli oraz uczniów, złożyła Jubilatom gorące podziękowania i życzenia, a także wyraziła słowa najwyższego uznania za życzliwość i wsparcie okazywane naszej placówce. 
Szanowni Profesorowie zostali obdarowani obrazami i laurkami wykonanymi przez uczniów szkoły szpitalnej. W czasie uroczystego spotkania nasi podopieczni zaprezentowali program poetycko-muzyczny pt.: „Kocham, cię, życie!”, przygotowany pod kierunkiem: Pań: Beaty Belczyk, Marioli Bronisz i Elżbiety Śliwińskiej. W jego realizacji uczestniczyli także inni nauczyciele: Artur Stępień, Piotr Cholewa – odpowiedzialni za techniczne opracowanie podkładu muzycznego, dźwięk i nagłośnienie, Monika Rutkowska – za wykonanie prac plastycznych – pamiątkowych obrazów, Monika Krasnodębska – za przygotowanie okolicznościowych kart z życzeniami dla jubilatów. 
Program artystyczny w wykonaniu uczniów-pacjentów wzbudził ogromne zainteresowanie i uznanie, wywołał wzruszenie na twarzach – nie tylko Jubilatów. Jeszcze przez kilka dni po uroczystości odbieraliśmy słowa podziwu i gratulacje za niezwykle udaną prezentację naszych podopiecznych. W pamięci wszystkich zapisał się występ Nikoliny i Patrycji z Kliniki Rehabilitacji oraz Dawida z Ortopedii, którzy wyśpiewali Jubilatom „bukiet gorących życzeń”, a także przedstawili oryginalną interpretację utworu zespołu „Dżem” („...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...”), tworząc niepowtarzalny nastrój uroczystego spotkania. 

Nasi uczniowie w montażu poetycko-muzycznym "Kocham Cię życie"

 

Jubilaci dziękują młodzieży za występ

 

Dyrektor Naczelny DSK dr n. med. Jerzy Szarecki, 
Z-ca Dyr ds. Lecznictwa
dr n. med. Jolanta Niewiedzioł,
 
Prof. dr hab. n. med Ewa Tuszkiewicz-Misztal, 
Prof. zw. dr hab. n. med. Tomasz Karski, 
Dyrektor Zespołu Szkół Pani mgr Danuta Korniak,
 
Prof. dr hab. n. med.
Andrzej Papierkowski

 


"Bezpieczne wakacje" - wystawa pokonkursowa 

We wrześniu 2009 roku lubelska firma Hen-Bud specjalizująca się w realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych i generalnych remontów budynków, ogłosiła konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. ,,Bezpieczne wakacje 2009”. 
Nasi podopieczni - pacjenci Dziecięcego Szpitala Klinicznego, pod kierunkiem nauczycielek Pani M. Rutkowskiej i Pani M. Krasnodębskiej licznie przystąpili do konkursu. Powstało wiele ciekawych, różnorodnych i niepowtarzalnych prac, które pokazały, że bezpieczne wakacje w rozumieniu małych artystów, to nie tylko bezpieczny odpoczynek, ale także bezpieczne zachowanie na co dzień. 
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 27 września 2009 r. Ośmiu uczniów-pacjentów otrzymało od Firmy Hen-Bud wyróżnienia i upominki (książki-kolorowanki, opaski odblaskowe).
Nauczyciele Zespołu Szkół przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym zorganizowali w Klinice Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej wystawę prac konkursowych.

 


 

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dzień szczególny dla wszystkich Polaków. To symbol patriotyzmu, walki o niepodległość, wiary i zwycięstwa. Z tej okazji w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyła się akademia. Zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny pt. „Ta, co nie zginęła” przygotowany przez nauczycieli: Mariolę Bronisz, Barbarę Chrzanowską, Monikę Rutkowską i Artura Stępnia. Uczniowie w odświętnych strojach przedstawili ważne wydarzenia okresu niewoli oraz trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości.
Również w filii nr 2 na Oddziale Neuropsychiatrii zorganizowany został apel: ,,Droga do wolności”, w czasie którego (w patriotycznej scenografii) uczniowie zaprezentowali efektowny program artystyczny 
Apel przygotowały Panie: Barbara Michalczuk i Anna Szymonowicz.
Przeprowadzone w naszej placówce uroczystości dostarczyły wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń artystycznych i były ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

 

 


 

Dzieciątko Story

 

 


 

Zabawa choinkowa

Dnia 28.01.2010 r. w Zespole Szkół przy DSK odbyła się zabawa choinkowa. Imprezę uatrakcyjniły występy zaproszonych gości wśród których znaleźli się: 

Występy zaproszonych gości spotkały się z gorącym aplauzem publiczności. Każde z dzieci otrzymało słodycze oraz drobne upominki. Wszystkim dopisywał dobry humor, całość imprezy przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół przy DSK: Magda Rutkowska, Łukasz Niewiadomy i Jolanta Zawadzka, oprawą plastyczną zajęła się Monika Rutkowska.

 


 

Turniej Szachowo-Warcabowy

 

Już po raz ósmy odbył się w Zespole Szkół przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie Turniej Szachowo-Warcabowy realizowany pod hasłem „Integrujemy się w rywalizacji sportowej”. Podobne jak w latach ubiegłych patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa lubelskiego. Do rozgrywek przystąpiło 17 uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 25 w Lublinie, a także 23 naszych podopiecznych. Nasi uczniowie to pacjenci poszczególnych klinik dziecięcego szpitala.
Rozgrywki odbywały się w miłej, przyjacielskiej atmosferze, nie pozbawionej jednak nutki sportowej rywalizacji. Zawodnicy grali w dwóch kategoriach – szachy i warcaby.
Zawody zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty, a także dyrektorzy rywalizujących szkół.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Szachy:

Warcaby:

I miejsce

Patryk Kosmulski

I miejsce

Ola 
Kropornicka

II miejsce

Gabriela Topolan

II miejsce

Kornelia 
Frąkała

III miejsce

Grzegorz Matysiak

III miejsce

Karol Niewiadomski

Tytuły najsympatyczniejszych zawodników VIII Edycji Turnieju przyznano Basi Tarnowskiej oraz Tomkowi Kani.

Nad organizacją i przebiegiem turnieju, jak co roku czuwała Pani Dyrektor Zespołu Szkół przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym mgr Danuta Korniak

 

Uczniowie naszej szkoły – pacjenci DSK oraz zaproszeni goście z SP 25 rozgrywają kolejną rundę turnieju warcabowego

 

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom nagrody wręczali: 
przedstawiciel KO Pani Elżbieta Lalka-Barańska, 
Dyrektor SP 25 w Lublinie Pani Celina Nikolska, 
Dyrektor Zespołu Szkół przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym mgr Danuta Korniak 
oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pan Rafał Dobrowolski

Uczestnicy VIII Edycji Turnieju

 

 

 


 

Dzień Ziemi

Szkoła szpitalna od wielu już lat uczestniczy w akcji „Dzień Ziemi” promując w ten sposób postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży. Oprócz walorów edukacyjnych święto to spełnia także funkcję terapeutyczną wspomagając proces leczenia. 
W br. szkolnym impreza ta odbyła się 22 kwietnia. 
Pani Dyrektor mgr Danuta Korniak wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu plastycznego „Moja wspaniała planeta Ziemia” przeprowadzonego przez panią mgr Monikę Rutkowską. 
Imprezie towarzyszył montaż słowno–muzyczny pt. ”Ziemia zielona wyspa”, przygotowany przez p. mgr Annę Boczek i p. mgr Barbarę Chrzanowską, w którym swój talent wokalno-recytatorski zaprezentowały uczennice z klinik nefrologii, endokrynologii i reumatologii. 
Kolejnym punktem programu była prelekcja dotycząca współczesnych problemów ekologicznych „Wyczuj klimat” wygłoszona przez panie z Lubelskiej Fundacji Ochrony Środowiska Naturalnego.
Imprezę zakończyły gry i zabawy edukacyjne przeprowadzone przez grupę wolontariuszy współpracujących z DSK.

 

 


 

Dzień Dziecka